5 nejčastějších mechanických závad u iPhone

31. 8. 2013, 15:03 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Jak jistě dobře víte, iPhone je krásné, přesto ale velice křehké zařízení. Poměrně často dochází k jeho mechanickému poškození, které je způsobeno především neopatrnou manipulací s přístrojem. Představíme si 5 nejčastějších druhů mechanického poškození iPhone, podíváme se na jejich příčiny, poradíme, jak se jim vyvarovat a přidáme i orientační cenu, kterou za dané opravy zaplatíte.

1. Poškozený nebo rozbitý LCD displej a nefunkční dotyková vrstva

Poškození displeje je z mechanických poruch nejčastější. Displej může poškodit pád nebo i větší tlak na něj. Příčinou nefunkčnosti dotykové vrstvy je často oxidace (tedy vnik kapaliny dovnitř přístroje). U starších modelů (iPhone 3G a3GS) je výhoda v tom, že mají oddělitelné sklo s digitizérem od displeje. Vyměnit lze tedy jen sklo. Tuto opravu můžete lehce zvládnout i doma. U novějších modelů je vždy třeba vyměnit celý displej. Tato oprava je složitější a měla by být provedena v servisu. Průměrně za kompletní výměnu LCD + touchscreen + sklo například u iPhone 4 zaplatíte 2600Kč. U starších modelů je cena nižší, u novějších logicky vyšší.

2. Poškozené sluchátko

Příčinou poškozeného sluchátka bývá zpravidla oxidace, vnik malých částeček jako je například prach nebo i samotné opotřebení. Tuto poruchu lze eliminovat (stejně jako tu předchozí) používáním ochranného pouzdra. Tato oprava iPhone se provádí většinou na počkání. Za kompletní výměnu sluchátkového obvodu zaplatíte u modelu 3G přibližně 1000Kč, u iPhone 4 1300Kč a u iPhone 5 cca 1800Kč.

3. Rozbité tlačítko pro zapínání

Tato mechanická závada se objevuje velice často a může být způsobena špatným zacházením, vniknutím částeček i opotřebením komponentů. Řeší se kompletní výměnou obvodu. Zaplatíte za ní průměrně 800Kč.

 

4. Nefunkční Home Button

Nefunkční Home Button je velkou nepříjemností, která se ale dá poměrně snadno vyřešit. Servisy provádějí tuto opravu i na počkání. Její příčinou bývá oxidace. Za výměnu zaplatíte u modelu iPhone 5 průměrně 1300Kč.

 

5. Poškození zadního krytu

Poškození zadního krytu vás jistě potká. Může být způsobeno pádem nebo i tím, že necháte přístroj bez pouzdra někde v tašce. Tento typ závady není nijak závažný a i s poškozeným krytem přístroj může fungovat. Pokud je ale kryt prasklý, mohou do přístroje snadněji vniknout drobné částečky, takže se doporučuje kryt vyměnit co nejdříve. Výměna stojí u modelu 4S zhruba 1600Kč a to v případě bílé i černé varianty.

 

Nechte to na profesionálech!

Ceny oprav se liší u jednotlivých modelů a také v jednotlivých servisech. V případě větších oprav se vždy vyplatí, pokud přístroj svěříte do rukou odborníků. Kvalitní iPhone servis Brno i v jiných městech České republiky nabízí například ABAX servisní centrum s.r.o. V případě, že si náhradní díly iPhone koupíte sami, dbejte na jejich originalitu. Na trhu jsou i levné náhražky, které ovšem nejsou vhodné!

 

Placená reklamaNásledující článek
Tipy, jak nejlépe ochránit váš iPhone před poničením
Předchozí článek
Nový iPhone bude představen 10. září