Auto Silent aneb jak nerušit

29. 8. 2011, 20:43 | Vojtěch Ondráček | Zobrazit komentáře (0)

Většina hloupých telefonů tuto funkci má již v základu, ale na majitele chytrých telefonu vývojáři většinou pozapomněli a nejinak je tomu u iPhonů. A o jakou že funkci se to jedná?

A ta užitečná funkce se nazývá:

Automatické přepínání profilů. Pokud například nechcete být v noci telefonem rušeni a máte iPhone, nezbyde vám než vždy, když jdete spát ručně překlopit páčku na boku a ráno zase vrátit do původní polohy, jenže kolikrát se vám už stalo, že jste zapomněli? Pokud vás tento problém trápí je tu řešení – aplikace Auto Silent z Cydie, z čehož ovšem vyplývá, že musíte mít jailbreak. V App store bohužel žádná zástupná aplikace není.

Ovládání a schopnosti aplikace

Výchozí obrazovka aplikace      Nastavení vlastní úlohy      Výběr toho co má být danou úlohou ovlivněno.

Ovládání Aplikace je jednoduché. Umožňuje nastavit akce v jednotlivých dnech a časech a vybrat, které zvuky mají být vypnuty a které ne.  Aplikace také umožňuje „nahradit“ páčku tichého režimu softwarovým tlačítkem, pokud nefunguje. Umí taky synchronizaci s událostmi v kalendáři, takže pokud máte v pondělí v 10 hodin jednání a nechcete být rušeni, aplikace ztiší telefon a máte klid.

Závěr

Aplikace je šikovný pomocník, a pokud zapomínáte vypínat vyzvánění nebo na něj nechcete myslet, je aplikace přímo pro vás. Bohužel aplikace není zdarma, autor za jí požaduje asi 3$, což je něco málo přes 50Kč. Dalším mínusem pro některé může být chybějící podpora češtiny.Následující článek
iPhone 5 se začne prodávat 15. října!
Předchozí článek
iPhone - Ano či ne?