iPhone - Ano či ne?

28. 8. 2011, 20:12 | Vojtěch Ondráček | Zobrazit komentáře (0)

V poslední době se stávají chytré telefony stále více prodávanými, takže se na tento segment začalo soustředit více výrobců, kteří se snaží nabídnout co nejvíce modelů s maximem funkcí a za co nejmenší cenu. Je tu ovšem jedna výjimka: Apple. Tato firma nabízí na trhu jen jediný model a navíc je taky skoro nejdražší.

Co za své peníze dostanu?

Určitě si tedy řeknete, že by měl mít daleko víc funkcí a daleko lepší parametry, než ostatní telefony, když je tak drahý. Jenže ono tomu tak není. Nemá nejlepší foťák, nemá slot na paměťové karty, nepodporuje některé nové technologie, nepodporuje flash, bluetooth neumí přijímat a odesílat soubory a má spoustu dalších omezení. Ale opravdu je tak špatný a k ničemu? Ne, to rozhodně není! Apple iPhone je zajímavý přístroj a ačkoliv není nejvybavenější a je předražený, tak má co nabídnout. Má slušnou výdrž baterie, vypadá dobře, je kvalitně zpracovaný, takže se nerozpadne po prvním pádu na zem. Nabízí velmi kvalitní LCD display s velkým rozlišením, který je díky technologii S-IPS čitelný bez problémů i venku a co je neméně důležité, dobře se ovládá. Jeho operační systém je sice uzavřený, ale ruku na srdce, kdo z vás potřebuje instalovat kde jakou blbinu? Kdo potřebuje flash v mobilu? Kdo se potřebuje hrabat v systému telefonu a upravovat si jej? Téměř nikdo! Na oplátku za to, že přetrpíte některá omezení systému, jako třeba instalace aplikací pouze z App store dostanete rychlý, stabilní a bezproblémový systém, který je na rozdíl od Androidu vyvíjen pro konkrétní zařízení a je mu dokonale přizpůsoben.

Co když mi vadí ta omezení nebo chybějící softwarové funkce?

Vadí-li vám omezení, která iPhone má, ale přesto se vám líbí a toužíte po něm, vězte, že téměř všechna se dají překonat, chce to ale být trochu zkušenější uživatel. A jak že se to magické řešení nazývá? Jailbreak!

Kamarád mi ale říkal, že jailbreak je nebezpečný a můžu tím iPhone zničit!

Je to úplná blbost! Jailbreak je zásah pouze do systému telefonu, takže jím neztratíte záruku ani telefon nikterak nepoškodíte, ale v momentě kdy jailbreak provedete se musíte připravit na to, že telefon vás už nepovede za ručičku jako doposud bez něj, ale umožní vám instalovat spousty neschválených aplikací, z nichž některé nebyly schváleny kvůli tomu, že nejsou úplně doladěné a mohou způsobovat nestabilitu. Pokud tedy jailbreak provedete, musíte dávat pozor na to, co instalujete. Ale nemějte strach, pokud by se vám podařilo nainstalovat nějakou špatnou aplikaci, která by telefon znestabilnila nebo zcela znemožnila jeho používání, je zde další magická pomůcka zvaná Restore. Restore, neboli obnova se provádí z iTunes a tímto krokem se vždy zaktualizuje software telefonu a telefon se obnoví do továrního nastavení, takže v něm po jailbreaku nezbyde ani památky a telefon bude čistý, jako slovo boží.

A co když se tedy rozhodnu udělat Jailbreak? Je to složité?

Vůbec ne!  Stačí, když ve svém iPhone otevřete stránku jailbreakme.com a pak je to jen otázka pár kliknutí.

Je iPhone pro mě?

Stručně řečeno, pokud máte přebytečných cca 15 tisíc a chcete kvalitní, jednoduše ovladatelný a fungující telefon a nevadí vám výše uvedená omezení, tak ano, iPhone si kupte. Budete s ním spokojeni a na oplátku za ty hříšné peníze, co za něj zaplatíte dostanete špičkovou podporu od Applu a přístroj, který bude to, co umí dělat na jedničku ať už je to běžné volání či SMS nebo přehrávání hudby, prohlížení internetu, hraní her a navigace či kompas. iPhone se vám navíc bude ovládat daleko lépe než jiné dotykové telefony, protože ovládání je opravdu velmi propracované a intuitivní a taky díky své kvalitní konstrukci se z něj nestane po půl roce používání nepěkná ošuntělá a rozvrzaná herka.Následující článek
Auto Silent aneb jak nerušit
Předchozí článek
Steva Jobse vystřídá ve vedení společnosti Apple Tim Cook