Steva Jobse vystřídá ve vedení společnosti Apple Tim Cook

27. 8. 2011, 17:05 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Po ikonickém Stevu Jobsovi přebírá pomyslné otěže firmy apple Tim Cook. V tomto článku se vám ho pokusíme v rychlosti představit.

Tim Cook není ve firmě nováčkem. Do firmy Apple ho přivedl sám Steve Jobs, když ho v roce 1998 „přetáhl“ ze společnosti Compaq. V Applu je tedy 13 let a s vedením firmy má již zkušenosti, protože stál ve vedení v podstatě již od ledna, kdy steve odešel na zdravotní dovolenou. Teď je to jenom oficiální a Steve se zřekl svého postu nadobro. Tim Cook řídil společnost již v minulosti, a to v letech 2004 a 2009, kdy měl Steve rovněž starosti se svým zdravím.

 

 

To, že je velice těžké převzít firmu po takové ikoně, jakou je bezesporu, Steve Jobs, netřeba zmiňovat. Tim Cook říká, že nehodlá být stejný jako on, ale že si váží dosavadních principů a zachová filozofii firmy takovou, jaká je dnes.

Zde si můžete přečíst jeho stručný dopis zaměstnancům:

Chci vás ujistit, že se Apple nezmění. Vážím si principů a hodnot, které Apple představuje. Steve vybudoval společnost a kulturu, jako žádnou jinou na světě, a my tomu zůstaneme věrni – je to naše DNA. Budeme pokračovat a vyrábět ty nejlepší produkty na světě. Produkty, které dělají radost našim zákazníkům a naše zaměstnance naplňují hrdostí.

Miluji Apple a těším se, až se ponořím do své nové role. Všechna ta podpora od rady, vedení a mnoha z vás je mi velkou inspirací. Jsem si jistý, že naše nejlepší roky jsou před námi a společně budeme i nadále dělat Apple kouzelným místem.

Tim

 

Až čas ukáže, jak změna ve vedení společnosti prospěje, ale jelikož Timovi věří sám Steve, nezbývá nám, než věřit také. Každopádně popřejme Timovi hodně štěstí a mnoho skvělých produktů.Následující článek
iPhone - Ano či ne?
Předchozí článek
Steve Jobs rezignoval na post šéfa společnosti Apple